Środa XXXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Cecylii | czytania na dziś

Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Szansa w Pile

Tuż przed długim weekendem, 14 czerwca wieczorem, w auli Szkół Salezjańskich w Pile odbyła się trzecia już premiera Teatru Oratoriów Pilskich (TOP) Tym razem animatorzy i kadra Oratoriów przygotowali komedię pod tytułem "Szansa".

Scenariusz spod pióra p. Marcina Kobierskiego po raz kolejny okazał się doskonałym narzędziem do pogłębionej refleksji nad tym, co w życiu jest najistotniejsze. Historia miłosna, plotkarstwo, imigracja, animozje rodzinne, powierzchowna religijność w niewielkiej "dziurze" - żeby użyć słów bohatera-narratora opowieści - to tylko niektóre tematy, które młodzi aktorzy unaocznili widzom. Młodzież przygotowała się do występu pod czujnym okiem zespołu reżyserskiego w składzie: s. Anna Miecińska FMA, ks. Piotr Pączkowski SDB i ks. Szymon Kasprzak SDB.

Spektakl został zagrany jeszcze podczas festynu parafialnego u Św. Rodziny w Pile, a także dla społeczności Szkół Salezjańskich w Pile oraz dla przyjaciół grupy teatralnej z Parafii Św. Jana Bosko w Pile.

Następna premiera już w grudniu!