W miniony weekend 10-12 maja młodzi ludzie z całej Polski zjechali się do Piły, aby pogłębić relację z Bogiem, spędzić wspólnie czas i wyjść do innych z Dobrą Nowiną. Temu spotkaniu towarzyszyły dwa proste, lecz bardzo znaczące, słowa – „Wzorcowy ewangelizator”.

Piątek X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Alojzego Gonzagi | czytania na dziś

Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Piła: 82. zjazd SWE "Wzorcowy ewangelizator"

W tym czasie łaski można było wzmocnić się duchowo dzięki udziałowi w nabożeństwie, wspólnej jutrzni i Koronce do Miłosierdzia Bożego, obecności na Mszy świętej z parafianami i skorzystaniu z sakramentu pokuty. Wysłuchaliśmy także trzech konferencji dotyczących ewangelizacji oraz świadectw małżeństwa Krzyżaniaków i pani Agnieszki z Piły.

Staraliśmy się wprowadzić hasło zjazdu w życie, udając się na targowisko, aby zanieść ludziom Dobrą Nowinę, zaprezentować scenki oraz wspólnie się pomodlić. Najlepsza okazała się scenka wspólnoty z Debrza, która zajęła pierwsze miejsce w Turnieju Teatralnym o Puchar Presnala. W czasie wolnym mogliśmy pograć w piłkę nożną lub siatkówkę oraz spędzić czas na rozmowach. Na koniec odbyła się prezentacja działalności lokalnych wspólnot, później bawiliśmy się na koncercie zespołu Som Gorsi i wzięliśmy udział w pasterce.

Do zobaczenia na akacjach wakacyjnych!

Anna Nadstazik,
Salezjańska Grupa Medialna