loading...

Czwartek X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Alojzego Gonzagi | czytania na dziś

Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Informacje

Zamknij wpis

Dzięki składajmy Panu Bogu naszemu… - muzyczne resume z Dębna

Dzięki składajmy Panu Bogu naszemu…

wzywa nas kapłan w czasie sprawowania mszy św. Godne to i sprawiedliwe aby  w duchu  wdzięczności  Panu Bogu,  przedstawić skromny obraz zaangażowania  Orkiestry Parafialnej oraz Zespołu Śpiewaczego „Gloria Dei”  w życie religijne i kulturalne naszej  parafii  (październik 16 – czerwiec 17).

 

Zespoły przygotowały średnio do 15 niedziel, świąt i uroczystości  oprawę muzyczną do liturgii mszy św., wzięły udział w wieczorze ku czci św. Cecylii -Patronki muzyki kościelnej, koncercie kolęd oraz  w 4  procesjach. Nadto Zespół „Gloria Dei” przygotował też w Wielkim Poście Drogę Krzyżową oraz zdobył 1 Puchar i Dyplom Uczestnictwa w Przeglądzie Pieśni Maryjnych w Nowinach Wielkich.  Na uwagę zasługuje  też fakt, że Zespół ten razem z chórem „Srebrny Włos” z DOK-u,  wykonał 4 pieśni  przy ołtarzach  na Boże Ciało ( czego od lat nie było). W święto Niepodległości i Królowej Polski Orkiestra Parafialna brała także udział w miejskich obchodach tych świąt przy pomniku Orła Białego.

Niniejszym wyrażam wielkie uznanie i podziękowanie wszystkim Chórzystom  (także z DOK-u)  oraz Orkiestrze Parafialnej za  świadectwo wiary, piękną i owocną współpracę, bezinteresownie ofiarowany czas na próby oraz troskę  o rozwój kultury muzycznej w naszej parafii i mieście. Oby nam Pan Bóg błogosławił w nowym roku duszpasterskim…..

 Ks. Andrzej Słowik sdb
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl