loading...

VII Niedziela okresu wielkanocnego | Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego | czytania na dziś

Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Informacje

Zamknij wpis

Wydarzenia

Najnowsze informacje SALEZJANÓW Inspektorii pilskiej


 • Maryja Wspomożycielka i zmiany w Moskwie - ks. Dariusz Gojko dyrektorem!

  24 maja to ważny dzień dla całej Rodziny Salezjańskiej - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Ksiądz Bosko bardzo kochał Maryję i czcił ją właśnie pod tym wezwaniem, ponadto zawierzył Jej wszystkie swoje dzieła. Z tego powodu ten dzień w każdym dziele salezjańskim jest obchodzony jak można najbardziej uroczyście.

  3 dni temu, 2017-05-25 204 23
 • Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Bydgoszczy

  Święty Jan Bosko całym sercem kochał Matkę Bożą a szczególnie upodobał sobie tytuł Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

  3 dni temu, 2017-05-25 176 21
 • Zapraszamy do śledzenia rozważań nowenny do NMP Wspomożenia Wiernych

  Codziennie współbracia młodsi z Krakowa publikują krótką refleksję na czas nowenny. Zapraszamy do działu VIDEO poniżej!

  ponad tydzień temu, 2017-05-16 77
 • IX Inspektorialny Kongres ku czci NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi

  W sobotę 6 maja br. odbył się Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi IX  Inspektorialny Kongres ku  czci  NMP Wspomożenia  Wiernych. Przyświecało mu tym razem wezwanie: „Potężna Przewodniczka Kościoła”. Tradycja organizacji rumskich kongresów sięga roku 2000, kiedy odbył się pierwszy kongres, który odtąd odbywał się co dwa lata. Z czasem w inicjatywę włączyły się najpierw inspektoria warszawska (Czerwińsk nad Wisłą -2005, Bazylika NSPJ Warszawa - 2007, Różanystok - 2009), a ostatnio, inspektoria krakowska, organizując na przemian z Rumią kongresy ku czci NMP Wspomożenia Wiernych na swoim terenie. W zeszłym roku kongres odbył się w Oświęcimiu (2016).

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-05-11 100
 • Ustanowienie lektorów i akolitów w Rzymie

  W Niedzielę Dobrego Pasterza (7 maja 2017 roku), w dniu, w którym Kościół rozpoczął Tydzień Modlitw o Powołania, kl. Tomasz Malinowski SDB, współbrat z Inspektorii św. Wojciecha, przyjął posługę akolitatu.

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-05-10 196 5
 • Z okazji tygodnia modlitw o powołania kapłańskie i zakonne przypominamy film instruktażowy Salezjańskiej Grupy Medialnej

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-05-08 137
 • Słowo Ireneusza Krosnego do ministrantów

  które skierował po swoim występie na 24. Ministranckim Święcie Dominika Savio.

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-05-08 92
 • Ks. dr Janusz Nowiński SDB, Kustosz Zabytków Dawnego Opactwa w Lądzie, wyróżniony nagrodą Wojewody Wielkopolskiego

  Podczas tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Wielkopolsce, które odbyły się w dniu 26 kwietnia w pałacu w Kościelcu koło Koła, przyznano nagrody osobom, które położyły szczególne zasługi na polu ochrony zabytków w województwie wielkopolskim.

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-05-05 141 3
 • Święto Inspektorii

  W sobotę 28 kwietnia odbyło się w Dębnie Święto Inspektorii św. Wojciecha. Tym razem przeżywaliśmy je w ramach 24. Ministranckiego Święto Dominika Savio.

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-05-05 224 5
 • 24. Ministranckie Święto Dominika Savio w Dębnie już za nami!

  W zmiennej aurze, w oddalonych od siebie miejscach na terenie Dębna, ale w jednej wspólnocie - ministranci i salezjanie przeżywali czas spotkania, modlitwy i rywalizacji sportowej. Tak przebiegło 24. Ministranckie Święto Dominika Savio w Dębnie, które odbyło się w dniach  28-30.04.2017.

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-05-01 255 38
 • Ks. Witalis Krzywicki sdb biskupem na Ukrainie

  30 kwietnia 2017 roku watykański serwis press.vatican.va opublikował wiadomość, że Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem w Diecezji Kijowsko-Żytomierskiej (Ukraina) salezjanina ks. Witalisa Krzywickiego.

   

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-05-01 145
 • Odsłonięcie obrazu abpa Antoniego Baraniaka w Lądzie

  Rok 2017 przywołuje wiele ważnych rocznic, o których warto pamiętać i w szczególny sposób przeżywać. Jedną z nich jest 40. rocznica przejścia do wieczności „zapomnianego męczennika” okresu terroru stalinowskiego, bohatera Kościoła w Polsce, abpa Antoniego Baraniaka.

  26 kwietnia 116 3
 • Spotkanie Only4men w Lądzie

  „To nie jest rekonstrukcja wydarzeń ze średniowiecza, tylko bardzo mocna, radykalna decyzja w dwudziestym pierwszym wieku, aby zostać wojownikiem Boga, rycerzem Maryi.” – te słowa wypowiedziane przez ks. Dominika Chmielewskiego brzmią wyjątkowo w barokowym, pocysterskim lądzkim kościele. Mają szczególny wydźwięk, gdyż są skierowane do stu pięćdziesięciu mężczyzn z mieczami w rękach. Co oni robią w murach klasztoru i po co im miecze – w 2017 roku, 22 kwietnia?

  25 kwietnia 200 6
 • ŻYCIE JAKO WYZWANIE – 72 numer Biuletynu Rodzina Salezjańska

  http://pilasalezjanie.eparafia.pl/clients/_salezjanie/_upload/strona_3802/rs72.pdf

  Do Państwa rąk trafia już 72 numer „Rodziny Salezjańskiej”. Pierwszy numer tego czasopisma ukazał się 31 stycznia 1996 r., czyli 21 lat temu. Początkowo nosiło ono nazwę „Biuletynu SWS”, adresowanego głównie do współpracowników salezjańskich. W 2002 r. zmienia się formuła, która przez kolejnych 20 numerów przyświecała funkcjonowaniu Biuletynu SWS. Od numeru 21. czasopismo przyjmuje nazwę: „Rodzina Salezjańska. Biuletyn Inspektorii św. Wojciecha”

  25 kwietnia 59 1
 • Konsulta Rodziny Salezjańskiej w Lądzie

  W dniach 22 – 23 kwietnia 2017 r. w Lądzie nad Wartą odbyło się doroczne spotkanie Ogólnopolskiej Konsulty Rodziny Salezjańskiej. W spotkaniu wzięli udział inspektorzy, wikariusze inspektorialni i koordynatorzy, salezjanie i świeccy, Rodziny Salezjańskiej z czterech salezjańskich inspektorii polskich, siostry inspektorki z obu inspektorii CMW z siostrami delegatkami, odpowiedzialna regionalna Instytutu Świeckiego Ochotniczek ks. Bosko, siostry michalitki oraz wikariusz generalny michalitów.

  25 kwietnia 193 13
 • Chrystus Zmartwychwstał!

  Prawdziwie zmartwychwstał! 

  Tą prawdą żył i w niej znajdował siłę ks. Bosko. Była źródłem wielkich rzeczy, których dokonywał on podczas swojej pracy z młodzieżą. Z okazji uroczystości przypominającej o największym wydarzeniu w dziejach świata życzymy więc wszystkim członkom Rodziny Salezjańskiej wszelkich potrzebnych łask w wypełnianiu swojego powołania. Niech radość Zmartwychwstania będzie i dla nas źródłem siły i zapału do służby innym, szczególnie tym najbardziej potrzebującym!

  16 kwietnia 77
 • Rumskie Misterium Męki Pańskiej

  Od trzech miesięcy w Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi trwały intensywne przygotowania do Misterium Męki Pańskiej w konwencji teatralnej (w oparciu o scenariusz ks. Fr. Harazima, chociaż dość zmodyfikowany).

  12 kwietnia 150 5
 • Zmarł ks. Stanisław Kozera SDB

  W dniu dzisiejszym zmarł ks. Stanisław Kozera SDB, współbrat ze wspólnoty pw. Podwyższenia Krzyża św. w Rumi. Miał 85 lat.

  Pogrzeb odbędzie się w środę 12 kwietnia. O godz. 10.30 różaniec w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Rumi. O godz. 11.00 Msza św.

  Pochówek w kwaterze salezjańskiej na cmentarzu parafialnym.
   

  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

   

  09 kwietnia 244
 • Rumia ma Piękne Stopy

  W dniach 24 – 26 marca 2017 r., w Oratorium im. św. Jana Bosko w Rumi, które działa przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych odbyły się wielkopostne dni skupienia dla wspólnoty Piękne Stopy.

  08 kwietnia 83
 • "Nieśmiertelni" - płyta SWM Kraków o prześladowaniach chrześcijan

  Salezjański Wolontariat Misyjny w Krakowie wydał płytę „Nieśmiertelni”, która jest poświęcona prześladowanym chrześcijanom.  Całkowity dochód ze sprzedaży płyty jest przeznaczony na wsparcie dzieci i młodzieży w Aleppo. Więcej informacji na stronie: http://niesmiertelni.swm.pl. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z koncertu  na antenie TVP 1 w Niedzielę Wielkanocną o godz. 17.30.

  07 kwietnia 71 1
 • Dębno - zajęcia z mediacji

  W marcu, z okazji Dnia Edukacji Prawnej odwiedziła nas Pani Iwona Franków-Wilczyńska - prawnik-mediator. Nasz Gość poprowadził warsztaty na temat mediacji i polubownego rozwiązywania konfliktów, pt. "Mediacja - szansa na porozumienie".

  07 kwietnia 28 6
 • Zapraszamy na XXIV Ministranckie Święto Dominika Savio

  Salezjanie z Dębna z parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła, organizują XXIV Święto Dominika Savio, dla prawie 400 ministrantów z północno-zachodniej Polski. Nasze Święto będzie trwało od 28 kwietnia do 30 kwietnia 2017 roku. Spodziewamy się uczestnictwa ok. 400 chłopaków. 

  07 kwietnia 110
 • Oratoryjny Turniej Tenisa Stołowego w Dębnie

  W środę, 29 marca br., w oratorium w Dębnie od godziny 16.30 słychać było tylko jedno: ping-pong, ping-pong... Piłeczki latały wszędzie, a to wszystko przez odbywający się u salezjanów Oratoryjny Turniej Tenisa Stołowego. 

  07 kwietnia 21 4
 • Premiera Misterium Męki Pańskiej „Wierni do końca”

  „Wierni do końca. Misterium Męki Pańskiej z bł. Piątką Poznańską” to tytuł premiery zaprezentowanej w niedzielę, 2 kwietnia, przez pilskie oratoria. Widownia dawnego Kina „Iskra” wypełniona po brzegi odbyła poruszającą podróż w czasie, aby odkryć na nowo bogactwo Misterium Paschalnego Chrystusa oraz zaprzyjaźnić się z błogosławionymi wychowankami Oratorium przy ul. Wronieckiej w Poznaniu.

  06 kwietnia 342 12
 • Witamy na nowej stronie naszej Inspektorii. Ponieważ pracę nad stroną jeszcze trwają, będziemy sukcesywnie aktualizować stare treści i nadrabiać zaległości. Prosimy o cierpliwość. - zespół redakcyjny

  06 kwietnia 67
 • Wielkopostne spotkanie młodzieży moskiewskiej

  W pierwszą sobotę marca młodzież moskiewskiego oratorium spotkała się w domu salezjańskim na Filach, by odbyć dzień skupienia. W styczniu rozważali, co to znaczy, że oratorium jest domem, natomiast w marcu, jak rozumieć słowa Księdza Bosko, że oratorium jest również podwórkiem.

  10 marca 240 3
 • The Show 2017 w Pile

  Młodzież z Liceum Salezjańskiego z Piły we współpracy z Urzędem Miasta zorganizowała talent show na wzór popu

  09 marca 41
 • Salezjańska Szkoła Modlitwy w Lądzie

  W dniach 2-5 marca 2017 r. w Postnowicjacie Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą miały miejsce zajęcia i warsztaty w ramach Salezjańskiej Szkoły Modltiwy, zorganizowane przez Centrum Duchowości Salezajńskiej. Uczestnikami tego formacyjnego spotkania byli dwaj salezjanie - diakoni, siostry salezjanki, salezjanie współpracownicy oraz rodzince nowicjusza, ogółem jednaście osób.

  07 marca 195 3
 • Narodowy Dzień Żołnierzy wyklętych z Drużyną Mieszka

  Poniżej przedstawiamy relację z obchodów Dnia Panięci Żołnierz wyklętych, jakie miały miejsce w Bydgoszczy.

  06 marca 111 3
 • Regulamin Ministranckiego Turnieju Tenisa Stołowego w Debrznie

  XII Ministrancki Turniej Tenisa Stołowego odbędzie się w Debrznie w dniu 11 marca 2017r.

  03 marca 137 • Salezjanie

  Towarzysto Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20

  Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl