loading...

Wtorek II tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty | czytania na dziś

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Informacje

Zamknij wpis

Wydarzenia

Najnowsze informacje SALEZJANÓW Inspektorii pilskiej


 • Spotkanie Only4men w Lądzie

  „To nie jest rekonstrukcja wydarzeń ze średniowiecza, tylko bardzo mocna, radykalna decyzja w dwudziestym pierwszym wieku, aby zostać wojownikiem Boga, rycerzem Maryi.” – te słowa wypowiedziane przez ks. Dominika Chmielewskiego brzmią wyjątkowo w barokowym, pocysterskim lądzkim kościele. Mają szczególny wydźwięk, gdyż są skierowane do stu pięćdziesięciu mężczyzn z mieczami w rękach. Co oni robią w murach klasztoru i po co im miecze – w 2017 roku, 22 kwietnia?

  6 godzin temu 15 6
 • ŻYCIE JAKO WYZWANIE – 72 numer Biuletynu Rodzina Salezjańska

  http://pilasalezjanie.eparafia.pl/clients/_salezjanie/_upload/strona_3802/rs72.pdf

  Do Państwa rąk trafia już 72 numer „Rodziny Salezjańskiej”. Pierwszy numer tego czasopisma ukazał się 31 stycznia 1996 r., czyli 21 lat temu. Początkowo nosiło ono nazwę „Biuletynu SWS”, adresowanego głównie do współpracowników salezjańskich. W 2002 r. zmienia się formuła, która przez kolejnych 20 numerów przyświecała funkcjonowaniu Biuletynu SWS. Od numeru 21. czasopismo przyjmuje nazwę: „Rodzina Salezjańska. Biuletyn Inspektorii św. Wojciecha”

  6 godzin temu 11 1
 • Konsulta Rodziny Salezjańskiej w Lądzie

  W dniach 22 – 23 kwietnia 2017 r. w Lądzie nad Wartą odbyło się doroczne spotkanie Ogólnopolskiej Konsulty Rodziny Salezjańskiej. W spotkaniu wzięli udział inspektorzy, wikariusze inspektorialni i koordynatorzy, salezjanie i świeccy, Rodziny Salezjańskiej z czterech salezjańskich inspektorii polskich, siostry inspektorki z obu inspektorii CMW z siostrami delegatkami, odpowiedzialna regionalna Instytutu Świeckiego Ochotniczek ks. Bosko, siostry michalitki oraz wikariusz generalny michalitów.

  Dzisiaj 10:19 30 13
 • Witamy na nowej stronie naszej Inspektorii. Ponieważ pracę nad stroną jeszcze trwają, będziemy sukcesywnie aktualizować stare treści i nadrabiać zaległości. Prosimy o cierpliwość. - zespół redakcyjny

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-04-06 51
 • Chrystus Zmartwychwstał!

  Prawdziwie zmartwychwstał! 

  Tą prawdą żył i w niej znajdował siłę ks. Bosko. Była źródłem wielkich rzeczy, których dokonywał on podczas swojej pracy z młodzieżą. Z okazji uroczystości przypominającej o największym wydarzeniu w dziejach świata życzymy więc wszystkim członkom Rodziny Salezjańskiej wszelkich potrzebnych łask w wypełnianiu swojego powołania. Niech radość Zmartwychwstania będzie i dla nas źródłem siły i zapału do służby innym, szczególnie tym najbardziej potrzebującym!

  ponad tydzień temu, 2017-04-16 65
 • Rumskie Misterium Męki Pańskiej

  Od trzech miesięcy w Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi trwały intensywne przygotowania do Misterium Męki Pańskiej w konwencji teatralnej (w oparciu o scenariusz ks. Fr. Harazima, chociaż dość zmodyfikowany).

  ponad tydzień temu, 2017-04-12 135 5
 • Zmarł ks. Stanisław Kozera SDB

  W dniu dzisiejszym zmarł ks. Stanisław Kozera SDB, współbrat ze wspólnoty pw. Podwyższenia Krzyża św. w Rumi. Miał 85 lat.

  Pogrzeb odbędzie się w środę 12 kwietnia. O godz. 10.30 różaniec w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Rumi. O godz. 11.00 Msza św.

  Pochówek w kwaterze salezjańskiej na cmentarzu parafialnym.
   

  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

   

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-04-09 220
 • Zapraszamy na XXIV Ministranckie Święto Dominika Savio

  Salezjanie z Dębna z parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła, organizują XXIV Święto Dominika Savio, dla prawie 400 ministrantów z północno-zachodniej Polski. Nasze Święto będzie trwało od 28 kwietnia do 30 kwietnia 2017 roku. Spodziewamy się uczestnictwa ok. 400 chłopaków. 

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-04-07 76
 • Rumia ma Piękne Stopy

  W dniach 24 – 26 marca 2017 r., w Oratorium im. św. Jana Bosko w Rumi, które działa przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych odbyły się wielkopostne dni skupienia dla wspólnoty Piękne Stopy.

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-04-08 71
 • "Nieśmiertelni" - płyta SWM Kraków o prześladowaniach chrześcijan

  Salezjański Wolontariat Misyjny w Krakowie wydał płytę „Nieśmiertelni”, która jest poświęcona prześladowanym chrześcijanom.  Całkowity dochód ze sprzedaży płyty jest przeznaczony na wsparcie dzieci i młodzieży w Aleppo. Więcej informacji na stronie: http://niesmiertelni.swm.pl. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z koncertu  na antenie TVP 1 w Niedzielę Wielkanocną o godz. 17.30.

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-04-07 54 1
 • Premiera Misterium Męki Pańskiej „Wierni do końca”

  „Wierni do końca. Misterium Męki Pańskiej z bł. Piątką Poznańską” to tytuł premiery zaprezentowanej w niedzielę, 2 kwietnia, przez pilskie oratoria. Widownia dawnego Kina „Iskra” wypełniona po brzegi odbyła poruszającą podróż w czasie, aby odkryć na nowo bogactwo Misterium Paschalnego Chrystusa oraz zaprzyjaźnić się z błogosławionymi wychowankami Oratorium przy ul. Wronieckiej w Poznaniu.

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-04-06 281 12
 • Dębno - zajęcia z mediacji

  W marcu, z okazji Dnia Edukacji Prawnej odwiedziła nas Pani Iwona Franków-Wilczyńska - prawnik-mediator. Nasz Gość poprowadził warsztaty na temat mediacji i polubownego rozwiązywania konfliktów, pt. "Mediacja - szansa na porozumienie".

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-04-07 23 6
 • Oratoryjny Turniej Tenisa Stołowego w Dębnie

  W środę, 29 marca br., w oratorium w Dębnie od godziny 16.30 słychać było tylko jedno: ping-pong, ping-pong... Piłeczki latały wszędzie, a to wszystko przez odbywający się u salezjanów Oratoryjny Turniej Tenisa Stołowego. 

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-04-07 16 4
 • Wielkopostne spotkanie młodzieży moskiewskiej

  W pierwszą sobotę marca młodzież moskiewskiego oratorium spotkała się w domu salezjańskim na Filach, by odbyć dzień skupienia. W styczniu rozważali, co to znaczy, że oratorium jest domem, natomiast w marcu, jak rozumieć słowa Księdza Bosko, że oratorium jest również podwórkiem.

  10 marca 227 3
 • The Show 2017 w Pile

  Młodzież z Liceum Salezjańskiego z Piły we współpracy z Urzędem Miasta zorganizowała talent show na wzór popu

  09 marca 34
 • Salezjańska Szkoła Modlitwy w Lądzie

  W dniach 2-5 marca 2017 r. w Postnowicjacie Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą miały miejsce zajęcia i warsztaty w ramach Salezjańskiej Szkoły Modltiwy, zorganizowane przez Centrum Duchowości Salezajńskiej. Uczestnikami tego formacyjnego spotkania byli dwaj salezjanie - diakoni, siostry salezjanki, salezjanie współpracownicy oraz rodzince nowicjusza, ogółem jednaście osób.

  07 marca 187 3
 • Narodowy Dzień Żołnierzy wyklętych z Drużyną Mieszka

  Poniżej przedstawiamy relację z obchodów Dnia Panięci Żołnierz wyklętych, jakie miały miejsce w Bydgoszczy.

  06 marca 107 3
 • Liga Mistrzów SDB

  Od kilku lat salezjanie z Inspektorii p. w. św. Wojciecha spotykają się co kwartał na rozgrywkach piłkarskich. Tym razem udaliśmy się do Debrzna. Było to spotkanie historyczne, ponieważ Salezjańska Liga Mistrzów przyjęła imię zmarłego niedawno ks. Stanisława Smuniewskiego.

  03 marca 162 7
 • IX Festiwal Talentów ISKRA BOŻA

  W dniu 24.02.2017 r. w Zespole Szkół Towarzystwa Salezjańskiego „Kolegium Kujawskie” odbyła się 9. edycja Festiwalu Talentów ISKRA BOŻA, który łączy prezentacje utalentowanej artystycznie młodzieży z akcją charytatywną. W tym roku impreza uzyskała patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej, Bydgoskiego Kuratorium Oświaty oaz Burmistrza Miasta Aleksandrowa Kujawskiego.

  03 marca 99 6
 • Nowe materiały na stronie WSD TS w Lądzie

  Na stronie internetowej lądzkiego seminarium pojawiły się cenne zasoby Centrum Duchowości Salezjańskiej.

  01 marca 139
 • Kwinkwenium, czyli spotkanie młodych salezjanów-kapłanów

  W dniach 23-25 lutego w Kolegium Kujawskim w Aleksandrowie odbyło się spotkanie najmłodszych kapłanów naszej inspektorii.

  27 lutego 263 3
 • Czas mocy i łaski w Dębnie za przyczyną św. Michała Archanioła

  W dniach 17-19 lutego br. parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie przeżywała peregrynację figury św. Michała Archanioła z groty Objawień na Gargano.

  27 lutego 140 12
 • Półkolonie w Dębnie

  W dniach od 13.02.2017 do 17.02.2017 roku w Dębnie odbyły się półkolonie zimowe. Okazało się, że i w tym roku zainteresowanie półkoloniami było bardzo duże.

  27 lutego 81 6
 • Półkolonie u Matki Bożej Różańcowej w Szczecinie

  W województwie zachodniopomorskim wciąż trwają ferie zimowe, natomiast w Oratorium św. Jana Bosco, przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Szczecinie, zakończyliśmy turnus półkolonii zimowych.

  21 lutego 156
 • Trzecia edycja Only4Men w Lądzie

  18 lutego br. w Lądzie odbyło się trzecie spotkanie z cyklu „Only4Men”, na które z różnych stron Polski przybyło ok. 200 mężczyzn.

  20 lutego 196 18
 • Regulamin Ministranckiego Turnieju Tenisa Stołowego w Debrznie

  XII Ministrancki Turniej Tenisa Stołowego odbędzie się w Debrznie w dniu 11 marca 2017r.

  03 marca 132
 • Ministranci z Dębna w Krakowie

  W dniach od 13 do 17 lutego, ministranci z Dębna razem z opiekunem ks. Michałem Słodkowskim, wybrali się na salezjańskie ferie zimowe do Krakowa.

  20 lutego 147 13
 • Europejskie Spotkanie Delegatów Duszpasterstwa Młodzieżowego

  W dniach od 7 do 10 lutego br. w Monachium odbyło się europejskie spotkanie Delegatów Duszpasterstwa Młodzieżowego. Wzięło w nim udział 30 uczestników, którzy reprezentowali 17 europejskich krajów oraz ks. Simo Zakerian z Syrii.

  13 lutego 258 4
 • Prośba o modlitwę

  W związku z pogorszeniem się stanu zdrowia ks. Stanisława Smuniewskiego ze wspólnoty pw. Świętej Rodziny w Słupsku zawierzajmy naszego Współbrata wstawiennictwu NMP Wspomożycielki Wiernych i salezjańskich świętych. Ks. Stanisław znajduje się w szpitalu. Towarzyszmy mu naszą ufną modlitwą.

  11 lutego 7
 • Harcerskie zimowisko w Toruniu

  W dniach 27-29 stycznia odbyło się zimowisko Gromady Zuchowej „Drużyna Mieszka”, 1 Bydgoskiej Drużyny Harcerzy Rycerzy Maryi Wspomożycielki Wiernych, 2 Zastępu Harcerek „Amorevolezza” oraz 3 zastępu Wędrownych Rycerzy Maryi Wspomożycielki Wiernych. Gościnnie przyjechali do nas również harcerze z kobylnickiego gniazda szczepu Ostoja.

  09 lutego 149 6 • Salezjanie

  Towarzysto Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20

  Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl