loading...

Środa XVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Joachima i Anny | czytania na dziś

Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima

Informacje

Zamknij wpis

Wydarzenia

Najnowsze informacje SALEZJANÓW Inspektorii pilskiej


 • Półkolonie w Dębnie

  W dniach od 03 lipca do 21 lipca 2017r. odbyły się trzy turnusy półkolonii, których organizatorem było Ognisko Wychowawcze "Nasz Dom" wraz z parafią pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie.

  Wczoraj 23:59 12 46
 • Pustynia Miast 2017

  Radość, odwaga, moc ducha! Hasła które widnieją na logo akcji ewangelizacyjnej Pustyni Miast idealnie opisują jej działania. Podczas tegorocznej akcji PM w dniach 23. czerwca do 3. lipca grupa młodych ludzi dzieliła się swoją wiarą w Jarocinie, Śremie, Środzie Wielkopolskiej i we Wrześni.

  3 dni temu, 2017-07-22 664 8
 • Kolonie z Oratorium "Dominiczek"

  W dniach 5-12 lipca 2017 r. grupa 50-osobowa wyruszyła na kolonie do Salezjańskiego Ośrodka " Dominik" w Kaczorach koło Ostródy.

  ponad tydzień temu, 2017-07-13 201 25
 • Po raz pierwszy Dzień Wspólnoty I turnusu rekolekcji oazowych w Swobnicy!

  Sporo tegorocznych dni wakacyjnych minęło, stąd także I turnus rekolekcji oazowych powoli dobiega końca. Lecz zanim po piętnastu dniach rekolekcji uczestnicy wraz z kadrą rekolekcyjną rozjadą się do swoich wspólnot lokalnych, to w trzynasty dzień rekolekcji, kiedy wspominana jest trzecia tajemnica chwalebna „Zesłanie Ducha Świętego” wszystkie oazy danego turnusu rekolekcyjnego zjeżdżają się w jedno miejsce, aby wspólnie obchodzić Dzień Wspólnoty.

  ponad tydzień temu, 2017-07-12 242 19
 • Półkolonie w Bydgoszczy

  Siedem aktywnych, pełnych radości dni spędziło w pierwszym tygodniu wakacji 120 podopiecznych Oratorium „Dominiczek”.

  dwa tygodznie temu, 2017-07-11 132 18
 • Dzięki składajmy Panu Bogu naszemu… - muzyczne resume z Dębna

  Dzięki składajmy Panu Bogu naszemu…

  wzywa nas kapłan w czasie sprawowania mszy św. Godne to i sprawiedliwe aby  w duchu  wdzięczności  Panu Bogu,  przedstawić skromny obraz zaangażowania  Orkiestry Parafialnej oraz Zespołu Śpiewaczego „Gloria Dei”  w życie religijne i kulturalne naszej  parafii  (październik 16 – czerwiec 17).

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-07-06 148 2
 • Salezjanin w cywilu - spotkanie salezjańskich koadiutorów

                  Doroczne spotkanie formacyjne salezjanów koadiutorów rozpoczęliśmy wieczorem we wtorek 27 czerwca 2017 r. w naszym domu zakonnym w Łodzi przy ulicy Wodnej 36. Na spotkanie przybyło 10. z grona 26. wszystkich koadiutorów z czterech polskich Inspektorii. Po kolacji i Nieszporach obejrzeliśmy film fabularny dotyczący pielgrzymowania do Sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela. Przy tej okazji swymi doświadczeniami ze swojego ubiegłorocznego pielgrzymowania do Santiago de Compostela podzielił się pan Grzegorz Nowak – organizator naszego spotkania.

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-07-02 195 5
 • Nasi współbracia z prezydenckimi odznaczeniami

  Minony rok katechetyczny obfitował w wiele sukcesów. Szczególnie wartymi podkreślania były  przyznania odzanaczeń państwowych księdzu Jarosławowi Wąsowiczowi ( Krzyż Wolności i Solidarności za działalność edukacyjno - historyczną) oraz ks. Markowi Barejce (Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski w 25. rocznicę spostania SALOS-u za działalność w tej organizacji).

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-06-30 165 3
 • Wieści ze świetlicy "Nasz Dom" z Dębna

  Nocowanie na Ognisku Wychowawczym "Nasz Dom" Świetliczaki w sposób szczególny obchodziły zakończenie roku szkolnego, a tym samym ostatni dzień Świetlicy przed wakacjami. Za regularną obecności i udział w życiu Świetlicy dzieci mogły spędzić noc na Ognisku Wychowawczym "Nasz Dom" z 23 na 24 czerwca.

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-06-29 65 5
 • Święcenia diakonatu

  Panie, wejrzyj łaskawie na te swoje sługi, których przez modlitwę wyświęcamy na diakonów, aby służyli Twoim świętym ołtarzom. – to słowa, które w sobotę, 24 czerwca, podczas święceń diakonatu, do Boga Ojca skierował ks. biskup Leszek Leszkiewicz. Przez gest nałożenia rąk na głowy Artura Chejnowskiego SDB, Jarosława Krzysztonka SDB, Konrada Roszczyka SDB i Łukasza Torbickiego SDB oraz modlitwę święceń nasi bracia zostali włączeni do grona diakonów.

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-06-27 241 13
 • Oratoriada w Szczecinie przy ul. Lwowskiej

  Jest piękny, słoneczny, sobotni poranek- 10 czerwca 2017 roku. W parafii Matki Bożej Różańcowej, przy ulicy Lwowskiej, w Szczecinie już od rana panuje: gwar, hałas, śmiech oraz atmosfera radosnego napięcia i oczekiwania. Ruszają przygotowania do rozpoczęcia dorocznego festynu parafialnego, czyli Oratoriady.

  ponad 2 tygodnie temu, 2017-06-27 107 58
 • Salezjańska Grupa Medialna ma nowe studio!

  Żeby głosć dobrą nowinę, trzeba czasem dysponować koniecznym zapleczem technicznym. 20 czerwca 2017r. ks. Wikariusz Adam Popławski poświęcił nowe studio Salezjańskiej Grupy Medialnej, mieszczącej się w podziemiach domu zakonnego przy ul. Libelta 3 w Pile.

  22 czerwca 133
 • Szansa w Pile

  Tuż przed długim weekendem, 14 czerwca wieczorem, w auli Szkół Salezjańskich w Pile odbyła się trzecia już premiera Teatru Oratoriów Pilskich (TOP) Tym razem animatorzy i kadra Oratoriów przygotowali komedię pod tytułem "Szansa". 

  20 czerwca 160 8
 • Zakończenie roku formacyjnego w Bydgoszczy

  W sobotę 17 czerwca o godz. 15:00 odbyło się w parafii św, Marka w Bydgoszczy Zakończenie Roku Formacyjnego dla wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii: Ministrantów, Oazy, Oratorium, Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych, Harcerzy, Domowego Kościoła, Współpracowników Salezjańskich, Żywego Różańca.

  19 czerwca 132 18
 • Wierzchowo pielgrzymuje do Matki Boskiej Częstochowskiej

  10 czerwca 2017r. odbyła się pielgrzymka na Jasną Górę. Parafianie wraz z młodzieżą szkolną uczestniczyli w odsłonięciu Cudownego obrazu Matki Bożej oraz we Mszy Świętej, gdzie proboszcz ks. Jerzy Czaja odprawił ją w intencji parafii Matki Bożej Szkaplerznej z Wierzchowa ,jak również pielgrzymów.

  17 czerwca 92
 • Pogrzeb ks. Czesława Banacha SDB

  W sobotę 17 czerwca pogrzeb ks. Czesława Banacha zgromadził licznych salezjanów i wiernych

   

  15 czerwca 385 15
 • Obchody 75-lecia męczeństwa Poznańskiej Piątki

  10 czerwca br. w Poznaniu, w obecności Księdza Generała, Rodzina Salezjańska z całej Polski dziękowała Bogu za "Wiernych do końca". 

  14 czerwca 193
 • XX-lecie Oratorium "Dominiczek" na XV Salezjańskich Dniach Młodości w Bydgoszczy

  W dniach 10-11 czerwca odbyły się XV Salezjańskie Dni Młodości. Impreza jak co roku zgromadziła wielu parafian i sympatyków dzieła salezjańskiego w Fordonie.

  12 czerwca 121 46
 • Festyn szkolny w pilskim Przedszkolu i Szkole Podstawowej

  Tegoroczny  szkolny, rodzinny festyn odbył się w sobotę 10 czerwca 2017r. na boisku szkolnym i jak co roku był pełen atrakcji i niespodzianek.

  12 czerwca 103 33
 • Don Bosco Arena w Szczecinie

  Nie od dzisiaj wiadomo, że salezjański Szczecin sportem stoi...

  10 czerwca 125 4
 • Odznaczenia dla współbraci z Łomianek

  Ks. Dariusz Sztuk oraz ks. Tadeusz Kołosowski otrzymali specjalne medale

  09 czerwca 150
 • I Komunia Święta w Salezjańskiej Szkole Specjalnej w Dębnie

  Dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej Towarzystwa salezjańskiego im. św. Jana Bosko biorą udział w różnorodnych uroczystościach. Stawiamy na wszechstronny rozwój naszych wychowanków, jednym z aspektów jest też duchowość i życie religijne.

  07 czerwca 142 4
 • 75. rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Miśki SDB

  30 maja 1942 roku w KL Dachau, w niedzielę Trójcy Świętej, odszedł do Pana ks. Franciszek Miśka SDB. Do niemieckiego obozu zagłady trafił w październiku 1941 roku. Był dyrektorem Małego Seminarium „Synów Maryi” w Lądzie oraz proboszczem miejscowej parafii. Od 2003 roku toczy się jego proces beatyfikacyjny w drugiej grupie polskich męczenników II wojny światowej. W tym roku przypada 75. rocznica jego śmierci w niemieckim obozie zagłady.

  02 czerwca 128 12
 • Kurs lektora i ceremoniarza

  W dniach od 3 lipca do 9 lipca będzie organizowany w Trzcińcu KURS LEKTORA I CEREMONIARZA. Koszt kursu będzie wynosił 400 zł.

  05 czerwca 180 1
 • Centralna Oaza Matka w Szczecinie

  W słoneczne piątkowe popołudnie 2 czerwca 2017 rok do Collegium Salesianum w Szczecinie zaczęła przybywać młodzież działająca w Ruchu Światło - Życie na terenie naszej inspektorii.

  04 czerwca 333 9
 • Marii chwałę śpiewać będziem...

  W XV Przeglądzie Pieśni Maryjnych w  Nowinach Wielkich wzięło udział 8 chórów i zespołów śpiewaczych. Także parafialny Zespół Spiewaczy  „Gloria Dei” z Dębna. Zespół wykonał a capella 3 pieśni Maryjne na dwa głosy oraz solo

  04 czerwca 71 2
 • Spotkanie delegatów ds. środków społecznego przekazu regionu Europa Centralna

  W dniach 25-28 maja w Bratysławie odbyło się spotkanie delegatów ds. środków społecznego przekazu z Europy środkowej i północnej.

  04 czerwca 96 7
 • Jubileusz kapłaństwa ks. Anatolego Ivaniuka w Gruzji

  W dniu 31 stycznia 2017 roku, we wspomnienie św. Jana Bosko oraz święto Nawiedzenia przez Maryję św. Elżbiety Jubileusz 30 - lecia kapłaństwa obchodził ks. Anatoli Ivaniuk z wspólnoty pw. św. Jerzego w Gruzji. Czcigodny Jubilat 28 lat w sposób cichy i pokorny, w charyzmacie salezjańskim posługuje w ormiańskiej wiosce pod turecką granicą w Tskhaltbila.

  02 czerwca 101 14
 • Dzień Rodziny i Festiwal Wspomożycielki w Moskwie

  28 maja Kościół katolicki w Polsce świętuje Wniebowstąpienie Pańskie. Ta uroczystość w archidiecezji moskiewskiej była obchodzona w czwartek 25 maja, co nie znaczy, że ta niedziela była zwyczajna dla parafian. Tego dnia w katedrze w Moskwie miał miejsce Dzień Rodziny i Festiwal Wspomożycielki.

  31 maja 118 23
 • Wieści ze świetlicy socjoterapeutycznej w Dębnie

  Piękna pogoda sprzyja spacerom i wędrówkom. Jest to też czas, kiedy mamy dostęp do świeżych owoców i warzyw. Na Świetlicy odbyły się już po raz kolejny zajęcia kulinarne, gdzie dzieci miały za zadanie przygotować zdrowe sałatki.

  30 maja 86 5 • Salezjanie

  Towarzysto Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20

  Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl