loading...

Piątek X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Alojzego Gonzagi | czytania na dziś

Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Informacje

Zamknij wpis

Ląd: trzeci zjazd Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej

W dniach 10-12 maja br., pod hasłem „Nieziemska Moc – Ogień z nieba”, w lądzkim klasztorze odbył się już III zjazd Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej.

Na spotkanie przybyło ponad 40 osób z różnych miejscowości m.in. z Krakowa, Władysławowa, Bydgoszczy. Najliczniejszą reprezentacją była grupa młodzieży z Ostrowa Wielkopolskiego wraz z trzema siostrami salezjankami.

Czas zjazdu - poza doświadczeniem sakramentalnym Eucharystii oraz spowiedzi - wypełniły konferencje formacyjne, które przygotowywały uczestników do przeżycia chrztu w Duchu Świętym, jako podstawowego doświadczenia wiary, znanego pierwszym chrześcijanom. Dla uczestników, którzy przeżyli już sakrament bierzmowania była to okazja ożywienia darów i charyzmatów związanych z sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej, dla tych zaś, którzy przygotowują się do tego sakramentu, lądzki zjazd był przestrzenią doświadczenia Ducha Świętego jako żywej Osoby Trójcy Świętej, dzięki mocy której możliwe jest świadczenie o Jezus Chrystusie.

Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl