loading...

Wtorek II tygodnia Wielkiego Postu | czytania na dziś

Imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Informacje

Zamknij wpis

Animatorzy SWE w Swobnicy

Podczas gdy większość osób spędzała czas w domu, w szkole, pracy około 30 animatorów SWE z całej Polski zjechało się od 15 do 19 listopada na dni skupienia do Swobnicy. Przewodniczył im ks. Darek Presnal.

Rekolekcje rozpoczęliśmy już w czwartek spotkaniem organizacyjnym i wprowadzeniem w temat, którzy brzmiał „Wiara rodzi się ze słyszenia”. Przez kolejne dwa dni po śniadaniu i modlitwach porannych mogliśmy m.in. słuchać konferencji księdza Pawła z Aleksandrowa, omawiać ważne sprawy pracując w kilkuosobowych grupkach, przeżywać nabożeństwo pokutne i dziękczynne, drogę krzyżową oraz Eucharystie, a także brać udział w forach animatorów czy przejść się na pobliski cmentarz. Nie zabrakło również chwili na osobistą refleksję, przemyślenia, rozmowy. Przez większość czasu towarzyszyło nam skupienie, cisza, zaduma. Mieliśmy okazję pograć w siatkówkę z młodzieżą z okolicy, a w sobotę bawiliśmy się na pogodnym wieczorze. Oczywiście nie mogło obyć się bez gry w mafię oraz tańczenia belgijki, ‘Que si, Que no’ itd. Niewątpliwie była to dobra integracja. Rekolekcje właściwie zakończyły się pasterką z soboty na niedzielę. Po śniadaniu każdy z uczestników z radością, pozytywną energią i spokojem w sercu wyruszył do swojego domu, swojej wspólnoty, aby móc z nową siłą stawić czoła przeciwnościom i podjąć nowe wyzwania.
Osobiście dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę, rozmowy, zabawę. Był to pięknie spędzony czas, który miejmy nadzieję będzie owocował każdego dnia.

Anna Nadstazik (Salezjańska Grupa Medialna)
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl