loading...

Wtorek II tygodnia Wielkiego Postu | czytania na dziś

Imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Informacje

Zamknij wpis

Premiera spektaklu NIEPOSŁUSZNY PROROK w Pile

Z inicjatywy Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży, we wtorek, 13 listopada 2012 r., odbyła się w Pile premiera quasi-monodramu autorstwa ks. Adama Piekarzewskiego SDB, pt. „Nieposłuszny prorok”. 45-cio minutowe widowisko jest historią proroka Jonasza, posłanego do Niniwy, który ucieka przed głosem Boga. To opowieść o człowieku, który zmaga się z „własną historią”. Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, by móc spełnić swe marzenia. Jonasz ryzykować nie chciał… Nie chciał podjąć swojej „własnej historii”. Pan pomógł mu zrozumieć znaczenie wielu słów, których wcześniej nie rozumiał.

Prapremiera widowiska odbyła się w 2008 r. w Jerozolimie, w wersji anglojęzycznej, przygotowanej przez salezjanów-studentów z Polski, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Japonii i Sri-Lanki. W polskiej odsłonie wykorzystaliśmy materiał muzyczny tamtego spektaklu. Trudu odegrania roli Jonasza podjął się maturzysta Liceum Salezjańskiego w Pile, Mateusz Wójcik, który perfekcyjnie opanował wielką ilość tekstu (trzeba zaznaczyć, że tylko on w przedstawieniu ma głos!). Role Niniwitów przypadły uczennicom liceum: Karolinie Kozickiej, Natalii Szettel i Małgorzacie Syrek. Nad obsługą efektów świetlnych, dymnych i dźwiękowych czuwał ECHOSOUND, w składzie: Mateusz Herbich i Oskar Żerkowski.

Przedstawienie grane było pięć razy w Oratorium im. bł. Piątki Poznańskiej w Pile, zawsze zakończone dużymi brawami i pozytywnymi komentarzami widzów. Z racji tego, że grupa teatralna wraz ze scenografią i całym osprzętem jest mobilna, mamy nadzieję zagrać „Nieposłusznego proroka” w różnych miejscach Piły i nie tylko!
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl