loading...

Wtorek II tygodnia Wielkiego Postu | czytania na dziś

Imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Informacje

Zamknij wpis

Pustynia w Debrznie

Wspólnota Pustyni Miast w Debrznie przybiera na sile, ale nie tylko tej zewnętrznej, również i duchowej. Wspólnota skupia już 70 osobową rzeszę młodzieży z gimnazjum i szkoły średniej.

Dlatego, czterech młodych ludzi z naszej wspólnoty uczestniczyło w dniach 15-18 listopada w rekolekcjach SWE, w Swobnicy połączone z warsztatami animatorskimi, aby w przyszłości posługiwać na spotkaniach w grupach PM Debrzno.

W tym czasie, w oratorium w Debrznie nasza wspólnota uczestniczyła w warsztatach teatralnych. Owocem pracy prawie 45- osobowej grupy  była 20 minutowa pantomima pt. „Dar” – przedstawiający historię Patrycji, która nie zdążyła w pełni skorzystać z darów Ducha Świętego w swoim życiu. Młodzież z zaangażowaniem przygotowała i zrealizowała tę sztukę na spotkaniu formacyjnym dla młodzieży bierzmowanej wraz z rodzicami w piątkowy wieczór 23 listopada. Kościół w dniu przedstawienia był wypełniony a serca w pełni poruszone. 

 

Kończący się listopad był zapowiedzią zbliżających się andrzejek. Stąd też wspólnota PM Debrzno zorganizowała razem z księżmi i młodzieżą z parafii p. w. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim regionalny zjazd SWE w dniach 30.11-01.12. Przyjechało ok. 85 osób ze wspólnot PM Barlinek, Swobnica, Luzino, Tuchola, Koronowo, Bydgoszcz, Debrzno, Gdańsk. To spotkanie zaowocowało pięknymi świadectwami, doświadczeniem piękna sakramentalnego spotkania z Jezusem oraz nowymi przyjaźniami. Uczestnicy odwiedzili ośrodki dla młodzieży upośledzonej prowadzone przez siostry Elżbietanki, dom pomocy społecznej jak również rozegrali mecz piłkarski z młodzieżą z Kamienia.

Dotychczasowe działanie młodzieży z Debrzna pokazuje, że jest „duch w narodzie” i nie trzeba zbyt wiele: być z nimi i dać im możliwość wyrażania swoich pragnień.

Ks. Bartłomiej Przybylski SDB

 

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl