loading...

Środa tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Piotra Damiana | czytania na dziś

Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Informacje

Zamknij wpis

„O Cecylio….Ty nas weź w opiekę swą…" - Cecyliada w Dębnie

Na doroczne święto św. Cecylii, Patronki śpiewu i muzyki kościelnej, przybyło  z Dębna i okolic 10 zespołów śpiewaczych i muzycznych, w tym 2 dziecięco-młodzieżowe. To VI  już spotkanie z pieśnią i muzyką było niecodziennym  przeżyciem dla wykonawców i wszystkich obecnych w kościele.

Przed występem danego zespołu, obecni usłyszeli krótką jego historię. Rodzinne śpiewanie i granie, które zaprezentował Zespół „Dzieci Fatimskie” jest godne polecenia. Szczególną uwagę wzbudziło  też wykonanie przez ks. Michała pieśni „Ave Maria”  W. Gomeza.  Wspólny śpiew „Abyśmy byli jedno”  z akompaniamentem zasłużonej dla Kultury  oraz znanej też za granicą Kapeli „Dębniacy”, zaprosił zebranych do budowania jedności z Bogiem i ludźmi w życiu codziennym… W atmosferze skupienia  i radości został uwielbiony Pan Bóg przez przyczynę św. Cecylii.   Szczegółowy  Program poniżej. 

Po zakończonym świętowaniu  miejscowy  Zespół Spiewaczy „Gloria Dei” zaprosił wszystkich wykonawców i dyrygentów (108 osób) do Oratorium na kawę/herbatę i pyszne domowe ciasto…. 

Ks. Andrzej Słowik 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl