VII Niedziela okresu wielkanocnego | Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego | czytania na dziś

Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Ustanowienie lektorów i akolitów w Rzymie

W Niedzielę Dobrego Pasterza (7 maja 2017 roku), w dniu, w którym Kościół rozpoczął Tydzień Modlitw o Powołania, kl. Tomasz Malinowski SDB, współbrat z Inspektorii św. Wojciecha, przyjął posługę akolitatu.

Uroczystość odbyła się w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzymie (Ponte Mammolo), na terenie której znajduje się międzynarodowy studentat teologiczny. Razem z Tomkiem akolitami zostało ustanowionych sześciu współbraci, zaś lektorami jedenastu młodych salezjanów ze wspólnoty bł. Zefiryna Namuncurà.
Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Eugenio Riva SDB, przełożony Wizytatorii UPS. W swoim słowie wyjaśnił zebranym znaczenie przyjmowanych posług. Kandydatów do lektoratu i akolitatu zachęcił do tego, aby w swojej posłudze mieli zawsze przed oczami Jezusa, Dobrego Pasterza, którego będą głosić i nieść tym, do których zostaną posłani, szczególnie młodym.
Świętowanie miało swoją kontynuację w czasie kolacji, w obecności niektórych członków rodzin i licznie przybyłych współbraci.

Krzysztof Tomeczkowski SDB
Foto: Hyunjong Francesco Choi SDB