VII Niedziela okresu wielkanocnego | Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego | czytania na dziś

Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Zapraszamy na XXIV Ministranckie Święto Dominika Savio

Salezjanie z Dębna z parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła, organizują XXIV Święto Dominika Savio, dla prawie 400 ministrantów z północno-zachodniej Polski. Nasze Święto będzie trwało od 28 kwietnia do 30 kwietnia 2017 roku. Spodziewamy się uczestnictwa ok. 400 chłopaków.

Wzorem lat ubiegłych Święto przebiegać będzie w trzech etapach: biegi przełajowe, lekkoatletyka i warcaby oraz budzący najwięcej emocji turniej piłki nożnej. Oczywiście tradycyjnie dodatkowo będą konkurencje wolne, a także w tym roku jako nowość dojdzie strzelectwo. Nasza  sportowa olimpiada,  rozpocznie się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Gorzowskiej 7, dnia 29 kwietnia 2017 o godz. 09:00.  Podczas rozpoczęcia olimpiady odbędzie się ślubowanie, wciągnięcie flagi na maszt i odśpiewanie hymnu. Wieczorem tego samego dnia od godziny 20:00 do 21:30 odbędzie się wieczór kulturalny na którym wystąpi między innym Ireneusz Krosny. Zapraszamy wszystkich ministrantów z naszych placówek salezjańskich do Dębna.

Ks. Michał Słodkowski sdb